استخدام به کمک کارت ویزیت ( ویژه افراد جویای کار )

کارت ویزیت تنها برای شرکت ها و کمپانی های بزرگ نیست بلکه یک راه و وسیله ارتباطی برای همه مشاغل ، افراد متخصص و حتی افراد جویای کار است. اگر شما در منزل خود کار می‌کنید و به دنبال استخدام در شغل بهتری هستید، در یک رویداد نمایشگاهی یا مصاحبه شغلی جدید، کارت ویزیت می‌تواند بهترین راه برای ارائه راه های ارتباطی و کسب اطلاعات بیشتر از شما باشد.

در ادامه به برخی نکات درمورد طراحی و چاپ کارت ویزیت ویژه افراد جویای کار پرداخته ایم تا این افراد بتوانند سریع و آسان در شغل مورد علاقه خود استخدام شوند  .

شما همراهان آکادمی طرحان را به مطالعه این نکات دعوت می‌کنیم.

۱. محتوای کارت ویزیت برای استخدام چه باشد؟

در اولویت نخست اطلاعات اولیه تماس خود از قبیل نام کامل، شماره تماس و آدرس ایمیل را بنویسید. اگر در حال حاضر مشغول به کار هستید، عنوان شغل و شرکت خود را نیز درج کنید.

چنانچه در شبکه های اجتماعی تخصصی مانند LinkedIn و سایر شبکه های اجتماعی صفحه اختصاصی دارید، آدرس آنها را نیز وارد کنید. همچنین در صورت داشتن وب سایت شخصی، آن را نیز به منظور کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در کارت ویزیت خود قید کنید.

اگر تصمیم دارید کارت ویزیت خود را دو طرفه چاپ کنید، می توانید در طرف دوم مختصری از مهارت ها و تجربیات خود را بنویسید. فراموش نکنید که این موارد کمک می‌کند که مخاطب، اطلاعات بیشتری را در زمانی کوتاه از شما کسب کند و در زمان تصمیم گیری برای انتخاب بین گزینه های استخدام ، اطلاعات شما را بهتر به یاد بیاورد .

شما همچنین می‌توانید در کارت ویزیت خود یک QR کد قرار دهید که به وسیله گوشی هوشمند اسکن شده و به آدرسی نظیر آدرس وب سایت شما لینک شده باشد و از این طریق اطلاعات لازم را به مخاطب خود ارائه دهید.

وجود تصویر پرسنلی با کیفیت از  شما بر روی کارت ویزیت یکی دیگر از مواردی است که وجود آن بر روی کارت، برای استخدام شما بسیار تاثیر گذار و قابل توجه است .

سعی کنید عکس پرسنلی با کیفیت با زمینه سفید داشته باشید و در هنگام سفارش طراحی آن را به طراح گرافیک ارائه کنید .

استخدام

۲. سادگی در طراحی را رعایت کنید

طراحی کارت ویزیت خود را به یک متخصص بسپارید ، کسی که دانش طراحی گرافیک داشته باشد و در زمینه طراحی کارت ویزیت از تجربه کافی برخوردار باشد . این نکته را به خاطر بسپارید که هرکسی می‌تواند اوپراتور یک نرم افزار گرافیکی مثل فتوشاپ باشد ، اما هر کسی طراح گرافیک نیست .

با در نظر گرفتن این موارد از طراح کارت ویزیت تان بخواهید که آن را در نهایت سادگی و مرتبط با زمینه فعالیت شما طراحی کند.

همچنین در نظر داشته باشید که اطلاعات زیادی را وارد کارت ویزیت نکنید چون مخاطب تان را خسته می‌کند. کافی است موارد مهم و ضروری در مورد خودتان را بنویسید که به وسیله آنها مخاطب شما اطلاعات لازم را دریافت کند.

۳. کارت ویزیت خود را مقرون به صرفه و با کیفیت چاپ کنید

اگرچه شما می‌توانید با یک پرینتر رنگی هم اقدام به چاپ کارت ویزیت کنید اما کیفیت را فراموش نکنید. سعی کنید در حالی که کیفیت مناسب را برای کارت خود انتخاب می کنید از مراکز مختلفی قیمت گرفته و در میان آنها قیمت و کیفیت مناسب را انتخاب کنید.

پیشنهاد ما طبق تجربه چندین ساله در زمینه طراحی و چاپ کارت ویزیت به شما این است که از کارت ویزیت سلفون مات در ابعاد استاندارد استفاده کنید ، زیرا در کنار قیمت مناسب 18 تا 20 هزار تومانی آن برای تعداد 1000 عدد ، کیفیت مطلوبی نیز برای یک کارت استخدام ارائه می‌کند.

جهت اطلاع از ابعاد مختلف کارت ویزیت های مختلف مطلب سایز کارت ویزیت در ایران و جهان را مطالعه کنید .

زمانی که کارت ویزیت های خود را دریافت کردید، هرگاه اراده کنید می‌توانید بهتر به جستجوی شغل مورد علاقه خود بپردازید و در نگاه مدیر یا مسئول استخدام  آن شرکت یک فرد حرفه ای ، قابل اعتماد و متفاوت به نظر برسید .

در انتها پیشنهاد میکنیم مقاله 10 نکته کلیدی درمورد استفاده از کارت ویزیت را مطالعه نمایید ، تا با اصول ارائه کارت ویزیت برای تاثیر گذاری هرچه بیشتر در زمان ارائه کارت ویزیت آشنا شوید .

منبع 1 | منبع 2

Search
Generic filters
Filter by Custom Post Type

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.