۵ دلیل قانع کننده برای اینکه بدانید، توزیع تراکت تبلیغاتی مفید است

توزیع تراکت تبلیغاتی یکی از قدیمی ترین روش های بازاریابی است و بسیاری از شرکت های کوچک و بزرگ مدت زمان زیادی است که از آن استفاده می‌کنند.

حتی در دوران دیجیتال امروزی که ایمیل ها و بازاریابی رسانه های اجتماعی بخش مهمی از استراتژی های بازاریابی و تبلیغات این روزها را پوشش می‌دهند، توزیع تراکت های تبلیغاتی همچنان تاثیر مثبتی به جای می‌گذارند.

کارشناسان DRMG معتقدند توزیع تراکت تبلیغاتی در کنار روش های دیجیتالی بسیار موثر هستند و بازدهی آنها در صورت برنامه ریزی مناسب، روش های توزیع مطلوب ، سیستم نظارت دقیق ، جمع آوری نظر مخاطبان و بازخوردهای مربوط به آن، به طور قطع افزایش نیز می‌یابد.

چاپ تراکت فرصت بزرگی برای تبلیغ با بودجه محدود و کسب نتایج واقعی است، اما فراموش نکنید که انتخاب محل توزیع تراکت ها در کسب نتیجه مدنظر و مطلوب بسیار مهم است . باید مکان هایی را در بازار هدف خود انتخاب کنید که با توزیع برگه های تبلیغاتی خود،‌ گیرنده آنها، دلایل کافی برای خرید را کسب کرده و مایل به خرید خدمات و محصولات شما شود.

در ادامه با ما در آکادمی طرحان همراه باشید تا ۵ دلیل قانع کننده برای اینکه بدانید توزیع تراکت تبلیغاتی در بازاریابی و تبلیغات شما مفید است را بیان می‌کنیم .

۱. هزینه کم چاپ و توزیع تراکت تبلیغاتی

برخلاف سایر روش های تبلیغاتی، شما برای چاپ و توزیع این برگه ها نیازی به بودجه و سرمایه زیادی ندارید. به عنوان مثال هزینه چاپ اُفست تمام رنگی 5000 هزار عدد تراکت یک رو سایز A5 در تاریخ 2 مرداد 1397 حدودا 120 هزار تومان می‌باشد .

۲. توزیع سریع

به نظر شما چقدر زمان برای توزیع تراکت ها نیاز است؟ چنانچه مکان و محل مناسبی را برای توزیع انتخاب کرده باشید، توزیع آنها بسیار سریع بوده و امکان دریافت نتیجه با سرعت مطلوب دو چندان می‌شود.

۳. جذب مخاطب صحیح و دریافت پاسخ سریع از وی

با توریع مناسب تراکت، شما نیازی به صبر طولانی برای تماس مخاطب و مشتری نخواهید داشت. معمولا مشتری سریع با شما تماس خواهد گرفت. همچنین جذب مخاطب و مشتری نیز آسوده تر و سریعتر خواهد بود زیرا شما با انتخاب محل مناسب، تراکت های خود را توزیع و به دست مخاطب مدنظر و مشتری بالقوه خود می‌رسانید.

۴. خلاق است

توزیع تراکت تبلیغاتی

محدودیت های بسیار کمی در تبلیغات به روش تراکت وجود دارد. شما همه آزادی های لازم برای بروز خلاقیت خود در تراکت ها و طراحی های آن را در اختیار داشته و می‌توانید همه آنها را امتحان کنید. با سفارش طراحی تراکت تبلیغاتی خود به یک طراح گرافیک با تجربه یا یک تیم حرفه ای می‌توان آسوده خاطر باشید که کمپین تبلیغات خیابانی شما با شکست مواجه نخواهد شد .

۵. یادآوری روزهای خوش قدیم همیشه لذت بخش است

کسی نمی تواند این واقعیت را انکار کند که یادآوری روشهای خوش گذشته و ایام قدیم حس لذت بخشی ندارد. یکی از دلایلی که تراکت ها هنوز برای مخاطبان و مشتریان جذاب هستند، به این خاطر است که روزهای خوب قدیم را به آنها یادآوری می‌کنند.

همچنین تراکت ها دارای یک حس عجیب هستند که بر خلاف ایمیل ها، مردم عجله ای برای از بین بردن آنها ندارند و این به طور خودکار باعث دیده شدن بیشتر تبلیغات شما می‌شود.

انجام تبلیغات با این آگهی ها و تراکت ها یک شیوه مقرون به صرفه برای بازاریابی محصولات و خدمات به منظور جذب مشتریان بالقوه است.

هنگامی که زمان توزیع تراکت ها فرا می‌رسد، روش مناسبی برای توزیع آنها انتخاب کنید زیرا در حقیقت نقش حیاتی در ارتقای کسب و کار شما خواهد داشت. تشکیل کمپین های توزیع می‌تواند یکی از راه های جذاب برای کسب بیشتر مشتریان باشد.

به خاطر داشته باشید که طراحی یک تراکت فوق العاده، بهترین راه برای نشان دادن کسب و کار شما به مشتریان است. پس همان مقدار که برای چاپ تراکت خود هزینه می‌کنید ، برای طراحی نیز بودجه مناسبی در نظر بگیرید و این نکته را همیشه در خاطر داشته باشید که شما فقط یک بار هزینه طراحی را پرداخت می‌کنید و در عوض می‌توانید به دفعات زیاد آن طرح را چاپ کنید .

این جمله را نیز به خاطر داشته باشید که تراکت تبلیغاتی شما ، ویترین کسب و کار شما در دستان مخاطب است .

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید : ۴ نکته ساده برای تهیه یک کارت ویزیت حرفه ای

منبع1 | منبع 2

Search
Generic filters
Filter by Custom Post Type

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سما بهاری می‌گوید

  سلام خسته نباشید طراحی یک تراکت چقدر هزینه دارد؟

  1. علی شمس می‌گوید

   سلام
   هزینه طراحی تراکت بسته به طراح و مجری طرح دارد ، تعرفه اتحادیه طراحان گرافیک برای طراحی تراکت تبلیغاتی یک میلیون و دویست هزار تومان هست ولی متاسفانه در بازار این قیمت به مراتب پایین تر هست .
   نکته اول اینکه به هیچ عنوان به دفاتر فنی برای طراحی تراکت مراجعه نکنین
   نکته دوم اینکه نگران هزینه ای که بابت طراحی پرداخت میکنین نباشید ، چون شما یک بار هزینه طراحی پرداخت میکنین و اون طرح رو میتونین 10 ها بار چاپ کنید و این هزینه سرشکن میشه
   نکته سوم اینکه طرح رو حتما به یک طراح گرافیک بسپارید که طراحی استاندارد و کارشناسی شده بهتون تحویل بدهد.
   اما در مورد قیمت بازار در حال حاضر یک طراحی استاندارد و حرفه ای بین 150 تا 400 هزار تومان قیمت داره