گرافیتی‌های فوق‌العاده‌ی هنرمند آلمانی، Tom HRVB

  در این مقاله وارد دنیایی دیگر از طراحی می شویم و درباره ی گرافیتی‌های HRVB صحبت خواهیم کرد . Tom HRVB نام مستعار هنرمند اهل برلین آلمان است . او بسیاری از گرافیتی‌های شگفت‌انگیز این شهر را به تصویر کشیده است .

 مختصری راجع به گرافیتی :

 گرافیتی را می‌توان از شاخصه‌های اصلی هیپ‌هاپ به شمار آورد(Rapping.DJing.BreakDancing.Graffii) و بیشـتر رپرهای امریکا از این هنر استفاده‌های بسیاری در کلیپ‌ها و تبلیغات می‌کنند. هنر گرافیتی در تبلیغات نیز نقش بسزایی دارد. مثلا شـرکت سونی برای تبلیغ دستگاه PSP به صاحب‌های ساختمان‌ها در شهر‌های امریکا پول می‌داد تا تبلیغات خود را که به صورت گرافیتی بودند ، روی دیوارهای ساختمان‌ها بکشـند . البته شرکت سونی جریمه بسیار سنگینی برای این کار پرداخت کرد و هم‌چنین مثال‌های فراوان دیگر از شرکت های معروف دنیا . این کار تقریبا در همه جای دنیا با منع قانونی مواجه است . گرافیتی با نوشته‌های سر‌دستی و یادگاری‌های روی دیوار متفاوت بوده و نیز مختص سن یا طبقه فرهنگی و اقتصادی خاصی نیست .

 امروزه گرافیتی بیش از هر هنر دیگری مورد بد‌فهمی و استفاده نابه‌جا واقع شده است و در بسیاری از کشو‌ها جنبه تاثیرگذار و بیان‌گرای خود را از دست داده است . هنر شهری و گرافیتی امروزه در تاریخ دنیای مدرن ریشه دوانیده است . به طوری که شاخه‌های آن در تمامی دنیا گسترش یافته است . این هنر در طی سالیان به شکل‌های گوناگون دچار تغیر و پیشرفت شده و در مسیر خود تجربه‌های فراوانی را به ثبت رسانیده .

 در این مقاله با تعدادی از گرافیتی‌های HRVB همراه خواهیم شد . امیدواریم از دیدن این تصاویر لذت ببرید .

 گرافیتی‌های Tom HRVB:

HRVB

HRVB

 HRVB

HRVB

 HRVB

HRVB

 HRVB

 HRVB

HRVB

HRVB

HRVB

HRVB

HRVB

HRVB

HRVB

HRVB

برای آشنایی بیشتر با این هنرمند می‌توانید به نمایه‌ی شخصی‌اش مراجعه نمایید .

Search
Generic filters
Filter by Custom Post Type