دادن افکت دود به عکس در فتوشاپ

در این آموزش فتوشاپ قصد داریم شما را با افزودن افکت دود به یک تصویر آشنا کنیم . برای یاد گیری کامل این آموزش نیاز دارید که با لایه ها و ماسک کردن به طور کامل آشنا باشید ، اگر این موارد را نمی‌دانید پیشنهاد ما این است که ابتدا دوره آموزش مقدماتی فتوشاپ را سپری کنید زیرا این اموزش جزو اموزش های متوسط فتوشاپ می‌باشد .

مراحل ایجاد افکت دود :

مرحله ۱

فتوشاپ را باز کنید و یک سند جدید ایجاد کنید . ابعاد سند جدید میتواند 1000*1000 پیکسل با Dpi 72 باشد . در این آموزش ما از این عکس استفاده کرده ایم که شما هم میتوانید برای تمرین از آن بهره ببرید .افکت دود

مرحله ۲

حال عکس دود‌هایی که با استفاده از آن می‌خواهیم به عکسمان جلوه دهیم وارد فتوشاپ می‌کنیم . کافی است عکس ها را پس از ذخیره بر روی کامپیوتر به داخل فتوشاپ بکشید و بعد پس زمینه سفید همه آن ها را حذف کنید .

برای حذف پس زمینه پیشنهاد می‌کنیم از Select > Color Range استفاده کنید. این روش در مطلب ۴ روش حذف پس زمینه عکس ویژه مبتدی ها آموزش داده شده است .

برای استفاده از این تصاویر بر روی آنها کلیک کنید و در سایز بزرگ آن هارا ذخیره کنید .

دادن افکت دود به عکس در فتوشاپ

دادن افکت دود به عکس در فتوشاپ دادن افکت دود به عکس در فتوشاپ

مرحله ۳

حال همه لایه‌های دود را در یک گروه قرار می‌دهیم و لایه عکس دختر را در بالای این گروه قرار می‌دهیم . ( برای ایجاد افکت دود )

مرحله ۴

حال بر روی لایه عکس دختر کلیک راست کنید وگزینه create mask را انتخاب نمایید . حال مشاهده می‌کنیم که عکس دختر در پشت دود‌ها قرار گرفته است .

افکت دود

مرحله ۵

با جابجایی لایه های دود حالتی که می‌خواهید تصویر داشته باشد را ایجاد نمایید

مرحله ۶

Blend Mode را به linear dodge تغییر دهید . در این مرحله باز هم میتوانید لایه های دود را جابجا کنید تا به تصویر دلخواهتان برسید

مرحله ۷

تمام لایه‌ها را انتخاب کرده و سپس آن  هارا ادغام کنید . پس از ادغام کردن از منو ، مسیر Filter>Blur gallery>Iris Blur  را طی کنید . در این صفحه با بزرگ و کوچک کردن دایره و مشخص کردن مرکز دایره و میزان بلور شدن تصویر

فضایی شبیه به فضای زیر ایجاد کنید .

افکت دود

نتیجه نهایی ( افکت دود بر روی عکس )

افکت دود

Search
Generic filters
Filter by Custom Post Type